Elektrownia Adamów

JEDYNE W POLSCE, UNIKALNE MIEJSCE DO PLENERÓW FILMOWYCH I MODOWYCH
Elektrownia Adamów

Elektrownia Adamów

Grupa Polsat udostępnia unikalną, industrialną przestrzeń Zespołu Elektrowni Pątonów-Adamów-Konin. Zróżnicowane plenery, ponad 28 ha terenu, lasy i woda, a przede wszystkim unikalna instalacja przemysłowa to idealne miejsce do realizacji filmów i seriali.

 

 

Zarówno budowle jak i teren wokół byłej kopalni mogą być inspiracją dla wielu twórców. Ogromną zaletą jest zapewnienie intymności realizacji oraz możliwości wykorzystania naturalnych plenerów oraz wnętrz. Idealne miejsce do realizacji zdjęć do teledysków i sesji modowych - nigdzie w Polsce nie ma podobnych, dostępnych dla ekip filmowych, instalacji.

 

Obsługę ekip filmowych zapewnia Maciej Łęczycki, tel. 608 002 303, email: leczycki.maciej@zepak.com.pl

Elektrownia Adamów

Poniżej trochę historii, która pozwala wyobrazić sobie w jakim duchu i klimacie została stworzona ta inwestycja.

 

Prace związane z budową elektrowni Adamów rozpoczęto we wrześniu 1960 roku, a zakończono w marcu 1967 roku. W lutym 1962 roku rozpoczęto wykopy pod budynek główny elektrowni, a synchronizacja pierwszego turbozespołu nastąpiła już w październiku 1964 roku. Piąty, ostatni turbozespół uruchomiono we wrześniu 1966 roku. Był to najkrótszy w tym czasie w Polsce cykl budowy elektrowni z blokiem o mocy ponad 100 MW. W 1989 roku zatrudnienie w elektrowni wynosiło 1352 osoby, w tym 137 kobiet. Na początku 2018 roku rozpoczęła się likwidacja elektrowni Adamów. Jej przyczynami były wysokie koszty dostosowywania do norm emisji zanieczyszczeń przy jednoczesnym wyczerpywaniu się złóż węgla. Ostatni działający blok elektrowni wyłączono 1 stycznia 2018 roku o godzinie 2.49.

Elektrownia Adamów